Geleneksel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. AK Parti’li Arvas: ‘Artık emir alan bir Türkiye yok’

AK Parti’li Arvas: ‘Artık emir alan bir Türkiye yok’

gelenekselhaber gelenekselhaber -
4 0

AK Parti Van Milletvekili Adayı Abdulahat Arvas, AK Parti devrinde Türkiye’nin dünyada kelam sahibi olduğunu belirterek, “Artık buyruk alan bir Türkiye yok, üzerinde oyun kurulan bir Türkiye yok” dedi.

Van’da seçim çalışmalarını ağır bir biçimde sürdüren Abdulahat Arvas, gittiği her yerde büyük bir muhabbetle karşılanıyor. Milletvekilliği periyodunda kente kazandırdığı yatırımlarla vatandaşların büyük takdirini toplayan Arvas, seçim çalışmaları kapsamında Çaldıran ilçesinde ziyaretlerde bulundu. Birinci olarak Çaldıran ilçe seçim ofisinde vatandaşlarla bir ortaya gelen Arvas, ağır ilgi ve teveccühle karşılandı. Burada vatandaşlarla sohbet ederek taleplerini dinleyen Arvas, daha sonra beraberindekilerle ilçe merkezinde esnaf ziyaretinde bulundu. Esnaf ziyaretinde caddede karşılaştığı vatandaşlarla da sohbet eden Arvas, daha sonra ilçeye bağlı Soğuksu Mahallesi’ne geçti. Burada da mahalle sakinleri tarafından karşılanan Arvas, “Vatandaşlarımızın ağır ilgi ve teveccühü ile keyifli bir sohbet gerçekleştirip taleplerle ilgilendik. Tarlada izi olmayanın harmanda yüzü olmaz. Biz her noktada yüreklere dokunuyoruz” dedi.

“Artık ayakları üzerine sağlam basan, masada kelam sahibi olan, oyun kuran bir Türkiye var”

Buradan da Ayrancılar Mahallesi’ne geçen Arvas, ağır bir kalabalık tarafından karşılandı. Herkesle tek tek tokalaşarak iletilen talepleri not alan Arvas, artık oyun kuran bir Türkiye olduğunu belirterek, “14 Mayıs’taki seçim, Türkiye Yüzyılı’nın en değerli seçimlerinden biridir. Artık buyruk alan bir Türkiye yok. Oyun kuran bir Türkiye var ve çekinilen bir başkan var. Onların karşısına geçtiği vakit ‘dünya 5’ten büyüktür’ diyen bir önderimiz var. Başkanımızı tekrar Cumhurbaşkanı olarak görmek ve meclisteki milletvekili sayımızın fazla olması için vatandaşlarımızdan tam dayanak bekliyoruz. Hizmet için gece gündüz çalıştık, bundan sonra da çalışmalarımızı kesintisiz bir biçimde sürdürmek istiyoruz” dedi.

Termal tesislerle Çaldıran’ın iktisadına katkı

Termal tesisler ve dokuma fabrikasıyla ilçenin iktisadına değerli katkılar sunduklarını tabir eden Abdulahat Arvas, “Ayrancılar Mahallesi’ndeki dağların yamacına kurulan kayak merkeziyle ismini duyuran Çaldıran ilçemiz, her sene binlerce yerli ve yabancı kayak severi ağırlıyor. Kayak merkezimizin yanında kurulan termal otellerin tamamlanması ile birlikte dünyada örnek bir konsept olacak. Bu yatırımlar Çaldıran’ın tanıtımına ve iktisadına büyük katkı sağlayacak. Tıpkı vakitte faaliyete başlayan dokumacılık fabrikası da birçok gencimize iş kapısı oldu. Belediye Liderimiz ile yeni atölyeler kurmak için uğraş içerisindeyiz. Çaldıran’ın jeotermal potansiyelini daha güçlü bir halde iktisada kazandırmayı düşünüyoruz. Joetemal sera ile ilgili organize sanayi bölgesinin heyetimi için de var gücümüzle çalışıyoruz” diye konuştu.

 “Huzur ve itimat bizim için bir tercih değil zarurettir”

Yatırımların huzur ortamını sevdiğini söyleyen Arvas, “Çilli Hudut Kapısı ve Çubuklu Barajı ile ilgili çalışmaları daima gündemde tuttuk. Çubuklu Barajı yatırım programına alındı. Hangi parti olursa olsun hizmet ve eser siyaseti konuşanlar, proje ile milletin karşına çakanların bu memlekete yararı olur. Şiddetten ve kaostan beslenenler bugüne kadar acı ve gözyaşından diğer bir şey vermedi. Huzur ve inanç bizim için bir tercih değil zarurettir” formunda konuştu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir