Geleneksel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. AgeSA, Üçüncü Çeyrekte 1.055 Milyon TL Kara Ulaştı

AgeSA, Üçüncü Çeyrekte 1.055 Milyon TL Kara Ulaştı

gelenekselhaber gelenekselhaber -
3 0
 
AgeSA, Üçüncü Çeyrekte 1.055 Milyon TL Kara Ulaştı

 

Sabancı Holding ve Ageas iştiraki olan AgeSA, 2023 yılının üçüncü çeyreğinde 1.055 milyon TL kar elde etti. Fon büyüklüğü ve prim üretiminde özel bölüm şirketleri ortasındaki liderliğini koruyan AgeSA, BES’te 118 milyar TL fon büyüklüğüne ulaşarak, bir evvelki yılın tıpkı devrine nazaran yüzde 102 büyüdü.

 

Bireysel emeklilik ve hayat sigortası bölümünün başkan kuruluşlarından AgeSA, 2023 yılı üçüncü çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı. BES ve hayat sigortası pazarında istikrarlı büyümesini sürdüren AgeSA, fon büyüklüğü ve prim üretiminde özel kesim şirketleri ortasında liderliğini korudu. Şirket, yılın üçüncü çeyreğinde BES’te yüzde 102 büyümeyle 118 milyar TL fon büyüklüğüne ulaştı. Hayat ve ferdi kaza sigortasında ise 5,2 milyar TL prim üretimi gerçekleştirdi. Yasal Finansal Raporlama Standartları’na (SFRS) nazaran, AgeSA’nın 2023 yılı üçüncü çeyrek net periyot kârı ise 1.055 milyon TL oldu.

 

“Hedefimiz yılı yüksek büyüme süratiyle kapatmak”

2023 yılının üçüncü çeyreğinde de amaçları doğrultusunda büyümeye devam ettiklerine dikkat çeken AgeSA Genel Müdürü Fırat Kuruca, “Hem BES’te hem de hayat ve ferdi kaza üretiminde artan bir ivmeyle üst gerçek bir performans sergiliyoruz. Fon büyüklüğü ve prim üretiminde özel dal şirketleri ortasındaki liderliğimizi koruyoruz. BES’te müşterilerimizin yatırımlarını en verimli formda değerlendirmeleri için fon çeşitliliğimizi artırırken fon danışmanlığı hizmetlerimizi geliştirmeye devam ediyoruz. Hayat sigortası alanında da farklı riskleri kapsayan, esnek ve yenilikçi eserlerimizle performansımızı artırıyoruz. Hedefimiz bu başarıyı sürdürerek yılı büyümeyle kapatmak” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir