Geleneksel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sağlık
  4. »
  5. Abdi İbrahim’den diyabet  özel ‘Bilimsel Gündem’ bülteni

Abdi İbrahim’den diyabet  özel ‘Bilimsel Gündem’ bülteni

gelenekselhaber gelenekselhaber -
5 0

Abdi İbrahim’den diyabet 

özel ‘Bilimsel Gündem’ bülteni

 

Abdi İbrahim Medikal Direktörlüğü’nden, diyabete özel “Bilimsel Gündem” bülteni… Tıp alanındaki son araştırmalara ve yararlı bilgilere yer verilen bültenlerin diyabet özel içeriği ile yayımlanan son sayısında, “diyabet riskine deneysel yaklaşım”, “diyabetik hastalarda idrar yolu enfeksiyonları” ve “tip 2 diyabet hastalarına bitkisel besin önerileri” üzere çarpıcı başlıklar öne çıkıyor.

 

TÜRKİYE’NİN düzgünleştiren gücü Abdi İbrahim’in Medikal Direktörlüğü’nce hazırlanan “Bilimsel Gündem” bültenleri, bu hafta diyabet özel içeriği ile yayımlandı. Bu özel sayıda hastalığa ve tedavisine dair son araştırmalara ve çok faydalı bilgilere yer verildi. 

 

Açlık kan şekerini dengeleyen besinler hangileri?

 

Diyabet özel sayısında özetle şu bahisler yer alıyor: 

  • İnsülin direnci olan yetişkin iştirakçiler ile yapılan deneyde, 40 hastanın 20’si bir çeşit larva yahut plasebo ile enfekte edildi ve hastalar 2 yıl boyunca takip edildi. Elde edilen çarpıcı sonuçları, Bilimsel Gündem bülteninde bulmak mümkün.
  • Diyabetik hastalarda sıkça görülen idrar yolu enfeksiyonları, bültendeki bir başka kıymetli başlık. 
  • Açlık kan şekerini kıymetli ölçüde azalttığı tespit edilen besinler da tekrar Bilimsel Gündem diyabet özel bülteninde.

Spotify ve YouTube’a da yükleniyor

 

Tıbbın tanınan alanındaki tüm yeni gelişmelerin, sade, kolay anlaşılır ve bilgilendirici bir yapıda kamuoyu ile paylaşıldığı bültenler, 25 bin KVKK onaylı şahsa mail yoluyla iletiliyor. Tıp alanındaki gelişmelerin yanı sıra Türk ve yabancı bilim insanları hakkında da bilgi paylaşımı yapılan referans kaynak niteliğindeki bültenler, Abdi İbrahim web sitesinde yayımlanıyor. Bunun yanı sıra her yeni sayısı podcast formatında Spotify’a yükleniyor ve sonrasında bu podcastler Youtube üzerinden de paylaşılıyor. 

Abdi İbrahim Bilimsel Gündem bültenlerine şu adreslerden ulaşabilirsiniz: 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir