Geleneksel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor
  4. »
  5. 3. Uluslararası Konya Yarı Maratonu İçin Kit Dağıtımı Yapılıyor

3. Uluslararası Konya Yarı Maratonu İçin Kit Dağıtımı Yapılıyor

gelenekselhaber gelenekselhaber -
2 0

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenecek Memleketler arası Konya Yarı Maratonu’nu için atletlere kit dağıtımları yapılıyor.

37 ülkeden atletin iştirak sağlayacağı 3. Memleketler arası Konya Yarı Maratonu; 21 kilometre, 10 kilometre ve Halk Koşusu olmak üzere üç farkı kategoride gerçekleştirilecek. Bu yıl 21 kilometre ve 10 kilometre yarışlarına 4.500 atlet müracaat yaparken Halk Koşusuna ise 10 bin kişi kayıt yaptırdı.

Yarı Maratona katılacak atletlere kit dağıtımları Kılıçarslan Kent Meydanı’nda gerçekleştiriliyor. 21 kilometre, 10 kilometre ve Halk Koşusu iştirakçileri için kit dağıtım süreci akşam saat 20.00’ye kadar devam edecek.

Yarışma kitlerini teslim alan atletler, yarı maraton için Konya’da bulunmaktan ötürü büyük bir memnuniyet duyduklarını söz ederek, tertibi düzenleyen Konya Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

26 Mayıs Pazar günü Büyükşehir Belediyesi Mevlana Kültür Merkezi önünden startı verilecek 3. Memleketler arası Konya Yarı Maratonu için atletler 08.10’da alanda hazır bulunacak. 09.10’da 21 Kilometre, 09.15’te de 10 Kilometre yarışının startı verilecek. Kılıçarslan Kent Meydanı’ndan başlayacak Halk Koşusunun startı ise 13.30’da verilecek. 

SOBE, DOSD Meram ve Karatay Alzheimer Gündüz Ömür Merkezi ile birlikte düzenlenen maratonun kayıt fiyatları bu yıl Gazze’ye bağışlanacak.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir