Geleneksel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Bilgi Yarışması Sonuçlandı Çolakoğlu Metalurji Cumhuriyet’in 100. Yılında Eğitime Olan Desteğini Sürdürüyor…

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Bilgi Yarışması Sonuçlandı Çolakoğlu Metalurji Cumhuriyet’in 100. Yılında Eğitime Olan Desteğini Sürdürüyor…

gelenekselhaber gelenekselhaber -
1 0

Kurucularından günümüze kalan toplumsal miras ile eğitime takviye vermeyi sürdüren Çolakoğlu Metalurji, Cumhuriyet’in 100. Yılında, Dilovası İlçe Ulusal Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Bilgi Yarışması” düzenledi.

Dilovası Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleşen “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Bilgi Yarışması” finaline Dilovası Kaymakamı Dr. Metin Kubilay, Dilovası Belediye Lideri Hamza Şayir, İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Murat Balay, Çolakoğlu Metalurji İnsan Kaynakları ve Kurumsal Bağlantı Yöneticisi Kazım Selim Özkan, Çolakoğlu Metalurji Kurumsal Münasebetler Yöneticisi Mustafa Türker ve ilçe okullarının öğrenci ve velileri katıldı. Yarışta Akşemseddin İlkokulu birinci olurken, Solventaş İlkokulu ikinci, Mehmet Zeki Obdan İlkokulu da üçüncü oldu. 

Türkiye’nin başkan yassı çelik üreticisi Çolakoğlu Metalurji, ürettiği katma bedeli, kalıcı yarar sağlayacak projelerle toplumun hizmetine sunmayı sürdürüyor. Başta üretim merkezinin bulunduğu Dilovası ve Kocaeli’nde olmak üzere; farklı alanlarda topluma yarar sağlayacak projeler geliştiren Çolakoğlu Metalurji, Cumhuriyet’in 100. yılında “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Bilgi Yarışması” düzenledi. 

12 Nisan’da ilkokulların 4. Sınıf öğrencilerinin iştirakiyle ön elemesi yapılan müsabakanın finali 26 Nisan, Çarşamba günü Dilovası Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.  

Yarışmada birinci olan Akşemseddin İlkokulu’nu temsil eden üç öğrenciye laptop, ikinci olan Solventaş İlkokulu’nu temsil eden üç öğrenciye tablet, üçüncü olan Mehmet Zeki Obdan İlkokulu’nu temsil eden üç öğrenciye ise bisiklet armağan edildi.

Ayrıca, müsabaka birincisi Akşemseddin İlkokulu laptop, ikinci olan Solventaş İlkokulu renkli yazıcı,üçüncü olan Mehmet Zeki Obdan İlkokulu ise siyah beyaz yazıcı ile ödüllendirildi. Her öğrencinin iştirak dokümanı aldığı müsabakada dereceye giren kadroların sorumlu öğretmenlerine de armağan çekleri verildi. 

Türk iktisadının esaslı ve önder bir kurumu olmanın hem ülke hem de bölge ismine Çolakoğlu Metalurji’ye değerli sorumluluklar yüklediğini belirten Çolakoğlu Metalurji İnsan Kaynakları ve Kurumsal İrtibat Yöneticisi Kazım Selim Özkan, şunları söyledi: 

“Çolakoğlu Metalurji olarak biz kurucularımızdan günümüze kalan toplumsal miras ile öncelikle eğitime takviye vermeye devam ediyoruz. Bu emelle toplumsal yarar yaratan çeşitli projeleri her vakit destekliyor ve yürütüyoruz. Faaliyet gösterdiğimiz Dilovası Bölgesi’nde gerçekleştirdiğimiz ve hayata geçireceğimiz toplumsal sorumluluk projeleri ile burada yaşayan çocuklara, gençlere, bayanlara ve ailelere dokunmak, onlara bir umut ışığı olmak istiyoruz. Cumhuriyet’in 100. yılını kutladığımız bu değerli yılda “Cumhuriyet Yolunda” söylemimizden güç alarak Dilovası İlçe Ulusal Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Bilgi Yarışması” düzenledik. Atatürk’ün çocuklara ve eğitime yönelik çizdiği vizyon doğrultusunda bu müsabakayı Dilovası’nda klâsik hale getirmeyi planlıyoruz.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir