Geleneksel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. 15 Temmuz’da Osmangazi tek yürek oldu

15 Temmuz’da Osmangazi tek yürek oldu

gelenekselhaber gelenekselhaber -
2 0

Tarihe ‘kara gün’ olarak geçen 15 Temmuz hain darbe teşebbüsünün 7’inci yıl dönümünde Osmangazi Belediyesi, Kahramanlık Türküleri konseri düzenledi.

Osmangazili vatandaşlar, Türkiye’nin en karanlık gecesi 15 Temmuz FETÖ darbe teşebbüsünün yıl dönümü olan 15 Temmuz Ulusal Birlik ve Demokrasi Günü’nde Bağlarbaşı Meydanı’nda bir ortaya geldi. Genci, yaşlısı ellerinde Türk Bayrakları ile meydanı dolduran yüzlerce vatandaş, hürmet duruşunun akabinde İstiklal Marşı’nı daima bir ağızdan okudu.

Bağlarbaşı Meydanı’nı dolduran vatandaşlara hitaben konuşan Osmangazi Belediye Lideri Mustafa Dündar, 15 Temmuz’un Türk Milleti için demokrasi zaferi olduğuna vurgu yaptı. Lider Dündar, “Dış güçlerin 7 yıl evvel hain bir işgal teşebbüsü için FETÖ maşası kullanarak yaptığı atak, milletimiz tarafından püskürtüldü. Bu bizim millet olarak zaferimizdir. Düşman karşında ise ne yapacağını görüyorsun, biliyorsun. Ama, içine sızdıysa o vakit ıstırap büyük. Daima uyanık olmak zorundayız. Hainlerin vatanımızı maksat almasına fırsat vermeyelim. Türkiye’nin 40 yıllık terör belasından kurtulup, muvaffakiyete ulaştığı bir anda, bu ülkenin gelişimini hazmedemeyip 15 Temmuz’da silaha sarıldılar. Lakin milletimiz tek yürek olup ayağa kalkarak, tankın önüne yatarak hainlere karşı durdu. İçimizdeki hainleri temizledikçe daha da güçlendiğimizi görüyoruz. Allah’ın müsaadesiyle bundan sonraki süreçte çalışmaya devam edeceğiz ve ülkemizin gelişimini sürdüreceğiz.” dedi.

NATO toplantısı başta olmak üzere her milletlerarası platformda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Türkiye’nin gücünü tüm dünyaya gösterdiğine dikkat çeken Lider Dündar, “Cumhurbaşkanımız yeni dünya sisteminde Türkiye’nin başrolde olduğunu herkese ilan ediyor. Yeni dünya sisteminde, 1326’da Osmanlı’nın Bursa’dan başlattığı üzere tüm dünyaya barışı ve adaleti getirecek yeniden Bursa’dır, Türkiye’dir, Türk Milleti’dir. Kimsenin içimize fitne sokmasına müsaade vermeyeceğiz. Bayrağımıza, vatanımıza ve devletimize sahip çıkacağız.” tabirlerini kullandı.

15 Temmuz gecesi darbecilere karşı hayatlarını ortaya koyan demokrasi kahramanları, Ozan Yusuf Alper’in “Kahramanlık Türküleri” konseri ile anıldı. Osmangazi Belediye Lideri Mustafa Dündar’ın yanı sıra Kozlukebir Belediye Lideri Rıdvan Ahmet ve AK Parti Osmangazi İlçe Lideri Ufuk Cömez’in de dinlediği konserde, Ozan Yusuf Alper’in seslendirdiği “Şehitler Ölmez”, “Türkiyem”, “Bil Oğlum”, “Plevne Marşı” üzere yapıtlara vatandaşlar daima ağızdan eşlik etti.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir