Geleneksel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. 15 Temmuz Şehitleri Keçiören’de anıldı

15 Temmuz Şehitleri Keçiören’de anıldı

gelenekselhaber gelenekselhaber -
2 0

Keçiören Belediyesi tarafından 15 Temmuz Demokrasi ve Ulusal Birlik Günü kapsamında şehit ve gazileri anmak için program düzenlendi.

İlçedeki 15 Temmuz Şehitler Anıtı’nda hürmet duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program Kur’an-ı Kerim tilaveti ile sürdü.

Programa Keçiören Kaymakamı Mehmet Akçay, Keçiören Belediye Lideri Turgut Altınok, Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Lideri Lokman Aylar ve Lider Vekili Kaan Şimşek, Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Keçiören Şube Lideri Harun Şahin, AK Parti Keçiören İlçe Lideri Zafer Çoktan, Keçiören İlçe Emniyet Müdürü Recai Akbay, Keçiören İlçe Jandarma Kumandanı Adem Eker, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, şehit ve gazi ailelerimiz katıldı.

Programda iştirakçilere hitaben konuşma yapan Keçiören Belediye Lideri Turgut Altınok ,”15 Temmuz birçok tarafıyla yeni yeni anlaşılıyor. Nasıl bir hainlik olduğu yeni yeni öğreniliyor. Hainler, ele geçirdikleri uçakları, helikopterleri, tankları, silahları milletimize doğrultular. Ancak Türkiye Cumhuriyeti devletini ve Türk milletini de tam tanıyamamışlar. O denli bu türlü belirli makamlara gelmiş olabilirler fakat Türk milletinin hamasetini, imanını ve vatan sevgisini hesaplayamamışlar. Bu milletin ürkek, korkak olmadığını 15 Temmuz’da herkes gördü.” dedi.

Altınok, FETÖ elebaşının Amerika tarafından casus olarak kullanıldığını da hatırlatarak konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Ajanı olduğu ülkeye, ülkemizi teslim etmek istedi FETÖ’nün elebaşı. Asıl gayesi buydu. Devletimize büyük bedeller ödetmiş olan FETÖ’nün elebaşını Amerika bize vermiyor. Anadolu’nun saf ve pak insanlarını devşirip kendilerine alet ettiler. ‘Mümin ve Müslümanlar, dünyanın her yerinde Türkçe eğitim veriyorlar’ dedirterek milletimizin pahalarını ve hasretlerini kullandılar. Şu an Amerika, onu bir casus ve eleman olarak kullandığı için vermiyor.”

15 Temmuz’un Ulusal Uğraş ruhuyla tecelli ettiğini de lisana getiren Altınok, “Atatürk Ulusal Çabayı başlatırken ‘Karşında büyük güçler var, akıbetin, sonun ne olur? Bu işten vazgeç’ diyenlere, ‘Türk milleti esareti kabul etmez. Ya özgür yaşar ya da şehadete sarfiyat. Ya istiklal ya ölüm’ diyor. Ve Çanakkale Zaferi’nden sonra Atatürk’e soruyorlar, ‘Bu başarıyı neye borçlusunuz’ diye. O da, ‘Türk milletinin iman gücüne ve cesaretine’ diyor. 15 Temmuz günü de Türk milleti silahlara, mermilere, tanklara, tüfeklere, uçaklara karşı; vefata gittiğini bile bile vücudunu siper etmiştir. Hür ve bağımsız yaşamak için şehadete koşmuştur. Milyonlarca insanımız sokağa dökülmüştür. 15 Temmuz’da şehit olan kahramanlarımıza büyük Rabbimden rahmet diliyorum. Gazilerimize sağlıklı bir hayat temenni ediyorum. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kuruluşundan bugüne, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.”

Programda konuşan Keçiören Kaymakamı Mehmet Akçay da 15 Temmuz şehitlerine ve tüm şehitlere rahmet, gazilere sıhhat ve iyilik dileklerini iletti.

Protokol konuşmalarının akabinde, 15 Temmuz şehitlerinin yakınlarına çeşitli ikram takdimi yapılarak alanda bulunan devasa 15 Temmuz Şehitler Anıtı’na karanfil bırakıldı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir