Geleneksel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor
  4. »
  5. 100.Yıl Coşkusu Bolu’da Yaşandı

100.Yıl Coşkusu Bolu’da Yaşandı

gelenekselhaber gelenekselhaber -
2 0

Cumhuriyetimizin 100. Yılına özel, Bolu’da düzenlenen Petrol Ofisi Maxima 2023 Türkiye Ralli Şampiyonası 4. yarışı 100. Yıl Rallisi ve 2023 Türkiye Baja Şampiyonası 2. ayağı Baja Bolu, başarılı bir tertiple geride kaldı. Türkiye Araba Sporları Federasyonu (TOSFED) ve Bolu Offroad Spor Kulübü (BOLOFF) tarafından, Bolu Valiliği, Bolu Gençlik Spor Vilayet Müdürlüğü ve Bolu Belediyesi katkılarıyla düzenlenen tertipler birçok sporsever tarafından heyecanla takip edildi.

ICRYPEX, Spor Toto, Gazelle Resort & SPA, Remed Assistance, Red Bull, Yatırım Finansman, Fora Araç Takip, Power App, Autoclub, IBS, Maceraist, Moon Sports, Karsu Petrol, Rayess, Pars Store, Esanadolu, Web Adası katkılarıyla gerçekleşen tertipler 29 Ekim Pazar günü saat 16.00’dan itibaren Bolu Valiliği önünde sona erdi.

100.Yıl Rallisi; Castrol Ford Team Türkiye’den Ali Türkkan-Burak Erdener takımının liderliği ile sonuçlandı. Red Bull sportmeni Ali Türkkan birebir vakitte genç pilotlar birinciliği ve sınıf 3 birinciliğini kazanırken, BC Vision Motorsport grubundan Burak Çukurova-Burak Akçay takımı ralliyi genel klasman ikincisi ve sınıf 2 birincisi olarak tamamladı. Castrol Ford Team Türkiye’den Kağan Karamanoğlu-Oytun Albayrak genel klasman üçüncülüğü ve Fiesta Rally Cup birinciliğini elde ederken, Master pilotlar birincisi de Ali Emre Yılmaz ile yarışan Cem Yudulmaz oldu. 

Markalar birinciliğini Castrol Ford Team Türkiye, Ekipler birinciliğini de BC Vision Motorsport kazanırken, Sınıf 4 ve iki çeker birincisi Sena Racing’den Refik Bozkurt-Soner Tamer, Sınıf N birincisi GP Garage My Team’den Menderes Okur-Onur Onur Aslan, Sınıf 5 birincisi Tuncer-Asena Sancaklı çifti oldular. Rallinin bayan pilotlar birincisi GP Garage My Team’den Burcu Çetinkaya olurken, co-pilotu Murat Yılmaz da genç co-pilotlar birinciliğine uzanan atlet oldu. Bayan copilotlar birinciliğini, Efehan Yazıcı ile yarışan Castrol Ford Team Türkiye pilotu Sevi Akal‘ın kazandığı 100. Yıl Rallisi’nde klasik ralli arabalarına açık historic ralli klasmanı ve kategori 2 birinciliğini Parkur Racing’den Kerim Tar-Efe Ersoy, Kategori 1 birinciliği ve historic bayan co-pilotlar birinciliğini de Tan Çağlayan-Selda Çağlayan çifti kazandı.

Bu dönem Erkan Bodur anısına düzenlenen TOSFED Ralli Kupası klasmanında Kemal Çetinkaya-Tolga Tezeken genel klasman ve Kategori 4 birincisi olarak finişe gelirken, Castrol Ford Team Türkiye’den Fazilet İlbaylı-Soner Çevik ikinci ve Kategori 2 birincisi, GMG Garage Racing’den Osman Geylan-Batuhan Doğan da üçüncü ve Kategori 3 birincisi olarak Bolu’dan ayrıldılar. Bu klasmanda Kategori 1 birinciliğini ise Kaan Kara-Taner Kara kardeşler elde etti.

BAJA ÇABASI NEFES KESTİ

20 araç ve 40 atletin iki gün boyunca 215 kilometrelik parkurda uğraş ettiği Baja Bolu’yu ise SSV klasmanında İsrafil Akyüz-Mert Zirve takımı birinci sırada yer alırken, Abdullah Turgut-Arda Şenay ikinci ve Yağız Birinci-Uğur Zirve de üçüncü olarak tamamladılar. Araba klasmanında ise Atilla Baybara-Cüneyt Göktürk birinciliği, Alper Sarper-Cihan Armağan ikinciliği, Atakan Keskin-Duygu Yılmaz Keskin üçüncülüğü kazanan gruplar oldular. Sarper-Armağan takımı tıpkı vakitte Sınıf 4 birincisi olurken, Baybara-Göktürk sınıf 3 ve Mehmet Tüfekçioğlu-Tuvana Sayar da sınıf 3 birinciliklerini kazandılar. His Yılmaz Keskin ise bayan copilotlar birinciliği ödülünün sahibi oldu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir